Afscheidsdag Giving Back 2010

 Op 26 juni was het dan zover, onze deelname aan het 2-jarige Giving Back programma kwam tot een einde. Eigenlijk zijn de 2 geweldige jaren heel snel voorbij gevlogen! In die 2 jaren hebben we veel ervaringen opgedaan, veel geleerd en genoten. Onze sociale vaardigheden en sociale contacten zijn immens versterkt. Dit alles dankzij Giving Back.

 

Giving Back heeft als afsluiting van het tweejarig programma een fantastische dag voor ons georganiseerd!

 ’s Ochtends hebben we ons ingezet voor het Maatschappelijk Project. Het Maatschappelijke Project vond plaats bij Zorglocatie De Schutse te Ommoord Rotterdam en werd begeleid door Bas Goedendorp. We hebben daar kennis gemaakt met ouderen die aan dementie leiden. Deze ouderen komen zelden of nooit buiten dus een mooie kans voor de Giving- Backers om met deze ouderen gezellig naar de kinderboerderij te gaan.

Dat was niet zonder begeleiding, enkele dames die zelf dagelijks voor deze ouderen zorgen gingen met ons mee. En wat hebben zij een zware baan, zeg! Elke dag staan zij voeg op, terwijl de meeste mensen nog lekker van hun slaap genieten, om voor deze mensen te zorgen, wassen, aankleden, eten geven, etc., omdat deze ouderen niet meer in staat zijn om voor zichzelf te zorgen. Dit werk eist behalve lichamelijke kracht ook veel verstand en geduld. Want de verzorgsters moeten deze demente ouderen goed begrijpen, het is best ingewikkeld om te snappen wat ze precies willen.

We beleefden leuke, maar ook heftige momenten met deze ouderen. Sommigen gingen zomaar hard schreeuwen en dan hadden we geen flauwe benul wat er aan de hand was. Maar goed, wie weet kan ik later als psychologe begrijpen wat er allemaal in hun hoofd omgaat en dan een manier vinden om mensen met dementie beter te leren begrijpen.

Aangekomen bij de kinderboerderij hebben we met z’n allen een stuk taart gegeten met een kopje thee/koffie. Tegen de middag keerden we terug naar De Schutse. Daar hebben we met elkaar geluncht. Het was een gezellige boel! Tot slot kreeg iedere oudere een cadeautje van ons als herinnering aan deze dag.

 

De middagactiviteit van deze dag was de Graduation, de echte afsluiting van het Giving Back programma. Deze feestelijke bijeenkomst werd gehouden bij Golf Centrum Rotterdam.

Bij GCR ( Golf Centrum Rotterdam, www.gcr.nl ) hebben we de laatste Giving Back-uurtjes die ons nog restte gevierd, samen met onze mentoren, de 1ste jaars Giving Back scholieren en hun mentoren en de Rotterdamse stadscommissie.

Wij werden ontvangen op het zonnige terras te midden van de driving range van GCR. Daarna werden we meegenomen door 4 golf professional van GCR die voor alle 1ste en 2de jaars scholieren en mentoren een golf clinic inclusief een wedstrijdje, hebben verzorgd. En als verrassing, voor het winnende koppel stelde GCR 5 introductielessen ter beschikking!

Na de Golf Clinic was er een hapje en een drankje voor iedereen en werden we verrast door een uitstekende Nederlandse grapjas genaamd Nabil Aoulad Ayad. Hij zorgde ervoor dat er ontzettend veel werd gelachen, hij kreeg de stemming er goed in!

Als afsluiting van de dag kregen we ons waardevolle Giving Back Certificaat uitgereikt door Bercan Günel, vol trots en emotie. Ook werden we op de hoogte gesteld dat het tijdens onze studie mogelijk is om door te gaan met Giving Back.

Het was jammer dat niet iedereen aanwezig kon zijn, want het was een onvergetelijke dag!

 

Sanilda Melicio

 
alle rechten gereserveerd © 2009 - 2012 |