Verslag workshop Persoonlijk Leiderschap Amsterdam 12-2-2011

Op zaterdag 12 februari 2011 hebben de Giving Back’ers van Amsterdam de workshop Persoonlijk Leiderschap bijgewoond.

De workshop was opgebouwd uit vier onderwerpen:
1. ideale samenleving
2. principes
3. leiderschap
4. communicatie.

Deze onderwerpen werden uitvoerig behandeld door de workshop-leiders, Jikky en Joris an de Nationale Jeugdraad (www.njr.nl ) De middag zijn we begonnen met diverse spelletjes.
Deze spelletjes waren uiteraard niet alleen bedoeld om ons te vermaken, maar grotendeels gericht op teamwork.
Na deze amuserende activiteiten kwam het eerste onderwerp aan bod. Verdeeld in groepjes, kregen wij de opdracht mee om met onze teamgenoten de ideale samenleving te creëren en dit vervolgens op papier te zetten. Hierover werd een korte presentatie gehouden.
Het tweede onderwerp ging over principes. Welke principes zijn er binnen Giving Back en wat verwacht je van Giving Back? Ook dit onderwerp werd met je groepje uitgewerkt op papier en gepresenteerd.
Een welverdiende pauze was aangebroken. Tijdens deze korte pauze hadden wij de gelegenheid om met elkaar bij te kletsen.
Na de pauze begonnen we direct aan de overige twee onderwerpen, we startten met leiderschap. Onder het genot van een hapje, werden we door Jikky en Joris geïnformeerd wat leiderschap nou precies inhoudt en welke eigenschappen een leider eigenlijk heeft. Ze gooiden ook eigen ervaringen in de groep, waardoor je met alle aandacht bleef luisteren. Vervolgens was het de bedoeling dat je met je buurman of buurvrouw ging discussiëren wie je uit jouw  eigen omgeving een leider vindt en waarom je dat vindt.
Tenslotte kwam het laatste onderwerp aan bod, namelijk communicatie. Het begrip communicatie werd hierbij uitgebreid behandeld. Communicatie houdt niet alleen het (zelf) communiceren in, maar ook het kunnen luisteren naar je gesprekspartner. Nadat Jikky en Joris uitgepraat waren, was het aan ons de taak om opnieuw met je buurman of buurvrouw te gaan praten over de eigenschappen die jij bezit waar je trots op kunt zijn. Terwijl de spreker sprak, moest hij/zij ook op de luisteraar letten of diegene goed luisterde.
Aan het einde van deze onderwerpen kreeg ieder een A4-tje en een envelop, waarop je individueel moest schrijven wat je van die middag meegekregen en geleerd had. Deze brief moest ingeleverd worden en krijgen wij over een aantal weken weer terug. Dit ter herinnering aan de leerzame middag.
Deze leerzame, gezellige en amuserende workshop was een zaterdag middag zeker waard!

Aylin Yilmaz, Hervormd Lyceum West

 
alle rechten gereserveerd © 2009 - 2012 |